Dużo zieleni, place zabaw, wszystko co niezbędne do rekreacji i wypoczynku

Rosa oferuje noclegi w komfortowych rodzinnych apartamentach z wyjątkowo bogatym wyposażeniem

Oferujemy bezpieczny plac zabaw dla dzieci oraz miejsce do wypoczynku i rekreacji dla dorosłych.

Rosa to komfortowy obiekt oferujący najlepsze noclegi w Rowach. Doskonałe miejsce na wypoczynek rodzinny.

Latarnia morska Czołpino to jedna z najpopularniejszych atrakcji odwiedzanych przez turystów wypoczywających nad morzem w Rowach. Położona na wzgórzu, ok. 32 km na wschód od Rowów w kieruku Łeby jest 13 pod względem wysokości (25,2 m) latarnią na polskim wybrzeżu.
Do latarni dojechać można samochodem przez Gardnę Wielką i Smołdzino, bądź pieszo przez wydmy Słowińskiego Parku Narodowego. Droga przez wydmy zajmuje ok. 3 godzin (15,4 km).
Latarnia udostępniona jest do zwiedzania. Z wieży widokowej podziwiać można piękno roztaczającego się dookoła Słowińskiego Parku Narodowego, widoczne są również ruchome wydmy w Czołpinie oraz w Rąbce, a także wzgórze Rowokół.
źródło: ABCwypoczynku.pl

Odwiedzając Pomorze Środkowe, a w szczególności wczasowicze z takich miejscowości jak Ustka, Rowy czy Poddąbie koniecznie muszą odwiedzić Krainę w Kratę w miejscowości Swołowo.
Swołowo położone pomiędzy Ustką i Jarosławcem to wyjątkowa wieś w której po dziś dzień zachowało się typowe XVIII i XIX budownictwo szkieletowe.
Odwiedzając Swołowo można odnieść wrażenie, że czas tu stanął w miejscu, a my przenieśliśmy się do innej epoki.
Budownictwo szkieletowe było na Pomorzu dominującym elementem krajobrazu wiejskiego. W kwatery drewnianych konstrukcji budynków wstawiano dyle, które owijano powrósłami słomianymi i oblepiano gliną. Powierzchnię kwater bielono wapnem na biało, a belki drewniane zabezpieczano smołą. W ten sposób budowano chałupy mieszkalne, zabudowania gospodarcze, kuźnie, szkoły, kościoły i dwory. Dużo z nich zachowało się do dnia dzisiejszego w wielu gminach nadmorskich (Darłowo, Sławno, Malechowo, Postomino, Ustka, Słupsk, Kobylnica, Smołdzino, Wicko). Tego typu konstrukcje były także widocznym elementem krajobrazu architektonicznego pomorskich miast i uzdrowisk (Słupsk, Sławno, Darłowo, Ustka, Jarosławiec). Cała Europa północna, zwłaszcza kraje basenu Morza Bałtyckiego, była w omawianym okresie podobna pod względem architektonicznym. Symetryczny układ konstrukcji szkieletowej oraz wypełnienia kwater bielone wapnem nadały budynkom efekt wizualny przypominający kratownicę, stąd też teren, na którym zachowały się duże skupiska tego typu budownictwa nazwano ” Krainą w Kratę”.
Miejscem, gdzie takie budownictwo zachowało się niemal w całości jest właśnie Swołowo.
Ceny biletów 12 złotych (normalny), 8 złotych (ulgowy)
Na terenie Muzeum odbywa się wiele imprez plenerowych, także podczas wakacji.
Planując swój pobyt nad morzem odwiedź tą magiczną wieś koniecznie.
źródło: Rowy1.pl

Trzecie molo w Ustce to pozostałość po niedokończonej inwestycji zapoczątkowanej w 1938 roku przez hitlerowskie Niemcy. Inwestycję osobiście zatwierdził Hermann Goering. Przeznaczono na nią ponad 30 mln. marek. Nowe molo miało mierzyć ponad półtora kilometra długości. Między trzecim molem i obecnym portem miały powstać dwa wielkie baseny, gdzie bazować miały najeżone działami krążowniki i tankowce z ropą.

Otwarcie wielkiego terminalu Hitlera zaplanowano na wiosnę 1941 roku jednak z budowa została wstrzymana wraz z wybuchem wojny 23 września 1939 roku.